۰

اجتماعی

سقزنیوز/ اعتبار آموزش و پرورش استان کردستان ۴۰۰ میلیارد ریال است

آبان ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۶ قبل از ظهر توسط

مدیر کل آموزش و پرورش

اعتبار آموزش و پرورش استان کردستان ۴۰۰ میلیارد ریال است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت، اعتبارات سال جاری این نهاد در سطح استان ۴۰۰ میلیارد ریال است .

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رشید قربانی امروز در چهارمین جسله شورای آموزش و پرورش شهرستان سقز افزود: نیازهای آموزش و پرورش گسترده است و هر سال نیاز به ده برابر این اعتبار است.

وی، تقویت رشته های فنی و حرفه ای و ایجاد ساختمان های آموزشی به دلیل رشد جمعیتی در برخی از شهرها جدید از نیازهای این نهاد است.

قربانی گفت: در سال ۹۴ برای تقویت رشته های فنی وحرفه ای و برای  انسداد مبادی بی سوادی شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طریق استانداری کردستان جذب شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: بالا بردن ظرفیت دانشگاه های کردستان برای پذیرش دانشجوی بومی از مهم ترین اقدام هایی بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه، شورای آموزش و پرورش مهمترین نهاد تصمیم گیر در حوزه تعلیم و تربیت است، خواستار استفاده از ظرفیت روحانیان،  دهیاران و اولیاء دانش آموزان برای رفع مشکل شد.

امام جمعه سقز هم با اشاره به آیه هایی از قرآن و بیان اینکه یک حرف قرآن بدون دلیل نبوده است،  در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت گفت: اسلام توجه ویژه ای به تربیت و تزکیه دارد.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده عنوان کرد: امروز دنیای غرب با وجود همه پیشرفت های تکنولوژی در بحث بی اخلاقی اسیر است.

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز با بیان اینکه در سال جاری ۲۶ میلیارد ریال به سرفصل آموزش اعتبار اختصاص داده شده است اعلام کرد: اعتبارات محدود و نیازهای آموزش و پرورش گسترده است.

علی اکبر ورمقانی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از مدارس، بیان کرد: وجود مدارس تخریبی در سقز و نیاز به تعمیرات و بازسازی و عدم تعیین تکلیف فضاهای آموزشی به دلیل کمبود اعتبار از مشکلات اصلی از مشکلات حوزه آموزش در سقز است.

فرماندار شهرستان سقز خواستار تقویت سرانه آموزشی دانش آموزان شد و ادامه داد: آموزش و پرورش نهادی همراه در بحث گسترش امر به معروف  و کاهش آسیب های اجتماعی در سقز است .

وی از اقدامات خیران مدرسه ساز تشکر و عنوان کرد: مشکلات آموزش و پرورش  گسترده و نیاز به اعتبارات بیشتری به خصوص در سطح ملی دارد.

در ابتدای این جلسه محمد برومند مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان سقز هم گزارشی از اقدامات و نیازهای این اداره را بیان کرد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید