۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ اسکان بیش از ۲۸ هزار نفر مسافر در سقز

فروردین ۱۰, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۹ بعد از ظهر توسط

 

================================================

رئیس میراث فرهنگی سقز اعلام کرد

اسکان بیش از ۲۸ هزار نفر مسافر در سقز

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز گفت: در تعطیلات امسال بیش از ۲۸ هزار نفر مسافر اسکان داده شدند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، حمید گلالی‌پور در حاشیه بازدید از مراکز گردشگری شهرستان سقز، اظهار داشت: از روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا پایان روز هفتم فروردین ماه ۲۸ هزار و ۷۳۲ نفر مسافر در سقز اقامت کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان افزود: این تعداد مسافر در هتل‌ها، مهمانپذیرها، کلاس‌های آموزشگاه‌ها و مهمانسرای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی و چادرها در این شهرستان اقامت داشته‌اند.

وی افزود: از روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته همزمان با آغاز سفرهای نوروزی تاکنون بیش از دو هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان سقز بازدید کرده‌اند.

گلالی‌پور اعلام کرد: قلعه تاریخی باستانی زیویه، مسجد دو مناره، حمام حاج صالح و مسجد شیخ مظهر به ترتیب بیشترین بازدید را در بین سایر مکان‌های گردشگری شهرستان داشته‌اند.

وی یادآور شد: سقز در کریدور شمال جنوب قرار دارد و همواره به دلیل وجود آثار گردشگری مورد استقبال گردشگران در فصل‌های مختلف سال به ویژه در بهار و تابستان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در شهرستان سقز ۲۵۳ اثر تاریخی، معنوی و طبیعی شناسایی شده است که ۱۴۷ مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و پرونده ده اثر دیگر برای ثبت به تهران ارسال شده است.

۹/فروردین/۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید