۱

فرهنگی هنری

سقزنیوز/ از کتاب “یاد نامه سقز ۱” رونمایی شد

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۴ در ۷:۱۹ بعد از ظهر توسط

================================================

مدیرکل ارشاد کردستان خبر داد

چاپ ۱۶۶ عنوان کتاب در استان کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در این مراسم گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۶۶ عنوان کتاب در این استان به چاپ رسیده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، حجت الاسلام رحیم جعفری در مراسم رونمایی از این کتاب، با بیان اینکه سال گذشته ۱۶۶ عنوان کتاب در کردستان چاپ شد که ۵۲ عنوان آن به زبان کردی انتشار یافته است گفت: یکی از ویژگی‌های استان کردستان به ویژه شهرستان سقز، کار در زمینه ادبیات است بر همین اساس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از کارهای فاخر در این زمینه حمایت کرده است.

وی گفت: اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در سال جاری به موضوع انتشار کتاب بیشتر خواهد پرداخت و در این راستا نیز به موضوعات بومی و محلی بهای بیشتری خواهد داد.

جعفری با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه فرهنگی و هنری از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ادارات فرهنگی شهرستان سقز، از نویسندگان و هنرمندان شهرستان دعوت کرد در سال جاری با همدلی و هم‌زبانی در راستای خدمت فرهنگی به مردم تلاش نمایند.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو قالب خرید بعد از چاپ و فراهم کردن امکان استفاده از یارانه به ناشر در راستای چاپ کتاب، نویسندگان را حمایت خواهد کرد ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته حمایت‌های زیادی از ناشران کرد و این روند نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با بیان اینکه کردستان و شهرستان سقز دارای ویژگی‌های فرهنگی زیادی است، از نویسندگان دعوت کرد در نوشتن کتاب به زبان کُردی همت کنند تا فرهنگ غنی منطقه حفظ شود.

وی ادامه داد: در حوزه دین، کودک و نوجوان، ادبیات و فرهنگ بومی منطقه کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است و در این راستا کارهای فرهنگی مورد اشاره در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تا ۳۰ درصد زمینه انتشار افزایش داریم.

جعفری اظهار داشت: امسال به دلیل رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده‌ایم، بعضی از مشکلات بر سر راه نشر کتاب مرتفع شده است.

گفتنی است در سفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به سقز، از کتاب «یادنامه سقز» نوشته هنرمند محمد زارع‌زاده رونمایی شد. 

۲۱/اردیبهشت/۱۳۹۴/ساعت ۲۰:۱۱

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

 

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

+

۱ دیدگاه

  1. شاهین فلاحی

    on اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۴ - پاسخ

    برای هنرمند سرشناس وزحمتکش که براستی هنرمندی مردمی بااخلاق هستند هر کاری انجام دهیم باز کم کرده ایم ایشان شایسته بهترین تقدیرها هستنددرودبرآقای محمد زارعزاده وآرزوی طول عمر برای ایشان

پاسخ دهید