۰

فرهنگی هنری

سقزنیوز/کردستان در حوزه تئاتر دارای جایگاه ویژه ای است

شهریور ۳۱, ۱۳۹۵ در ۰:۰۸ قبل از ظهر توسط

کردستان در حوزه تئاتر دارای جایگاه ویژه ای است

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ایران

کردستان در حوزه تئاتر دارای جایگاه ویژه ای است

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ایران گفت، کردستان در حوزه تئاتر و با وجود هنرمندان خلاق دارای جایگاه ویژه ای است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، مهدی شفیعی امشب در آیین رونمایی از کتاب “شانوی کوردی” در حاشیه برگزاری سیزدهمین تئاتر کُردی سقز اظهارداشت: تئاتر کردستان در بین تئاتر کشور برجسته است و از جند بابت شاخص های ویژه ای دارد که بسیار این استان را در زمینه تئاتر رونق داده است.

وی ادامه داد: هنرمندان کُرددر تئاتر همواره مطرح و شاخص بوده اند و در این عرصه دست به تولید زده و آثار خود را به روی صحنه می برند.

شفیعی افزود: در کردستان شاهد این هستیم که در زمینه های هنری کارهای ارزشمند می شود که تئاتر جزو آن هنرهایی است که بسیار ترقی و بروز داده شده است.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ایران گفت: برگزاری موفق جشنواره تئاتر کُردی سقز جزو افتخارات این استان و شهرستان است و یکی از جشنواره های موفق است که مبتنی بر فرهنگ کُردی می باشد.

شفیعی ادامه داد: خیلی آرزو داشتم که از نزدیک شاهد برگزاری جشنواره تئاتر کُردی در سقز باشم که امشب این افتخار نصیبم شد و در جمع هنرمندان کُرد حضر شدم و نظاره گر چند اجرا بودم.

وی افزود: این جشنواره به طور جدی در دستور کار خواهد بود تا در تقویم جشنواره های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

این مسئول گفت: در زمینه اعتباری هم برای برگزاری جشنواره در سنوات آینده با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مباحثی را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: شهرستان سقز یک شهرستان موفق در کار تئاتر است و با کمک مسئولان شهرستان یک سالن پلاتو احداث و تمام تجهیزات آن هم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین خواهد شد که انشالله در دوره بعد برگزاری جشنواره شاهد افتتاح این سالن در سقز باشیم.

شفیعی در باره برگزاری جشنواره خیابانی مریوان هم گفت: این شهرستان هم در زمینه برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی موفق عمل کرده است و این جشنواره یکی از جشنواره های تئاتری موفق در سطح کشور به شمار می آید.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ایران گفت: امسال جشنواره خیابانی مریوان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و این نشان از اهمیت برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: در جلسه شورای اداری مریوان که امروز برگزار شد، راههای هرچه باشکوهتر برگزاری جشنواره خیابانی مریوان مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت که نتایج خوبی هم حاصل شد تا این جشنواره در موعد مقرر برگزار شود.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ایران سپس از نمایشگاه عکس و نقاسی که در حاشیه جشنواره تئاتر کُردی سقز بر پا شده است بازدید و کارهای عرضه شده در این نمایشگاه که از سوی هنرمندان سقزی به تماشا گذاشته شده است را خوب و هنرمندانه دانست.

وی سپس همراه با فرماندار، تنی چند از مسئولان استانی و شهرستان و نیز همراه با هنرمندان عرصه تئاتر، نمایش ” گه نج خلیل” کاری از هنرمندان سقزی را تماشا کرد.

dsc06425-saqqez-news dsc06424-saqqez-news dsc06422-saqqez-news dsc06417-saqqez-news dsc06418-saqqez-news dsc06419-saqqez-news dsc06420-saqqez-news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید