۰

اجتماعی

سقزنیوز/نوشیدنی ایستک دوباره تولید می شود

خرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در ۹:۱۲ قبل از ظهر توسط

نوشیدنی ایستک دوباره تولید می شود

شرکت ایستک مجددا شروع بکار خواهد کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از آغاز به کار مجدد شرکت ایستک خبر داد و گفت: با پیگیریهای صورت گرفته این مهم در آینده ای نزدیک اجرایی می شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمّد دره وزمی، گفت: این کارخانه طی روزهای آینده دوباره شروع به کار می کند.

وی گفت: شرکت خورشید زریوار با برند “ایستک”، یکی از کارخانه های خوب و معتبر ملی و همچنین یکی از افتخارات استان و کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: تعطیلی کارخانه “ایستک” در اسفند ۱۳۹۴ بیکاری حدود ۱۵۰ نفر را در پی داشت.

وی گفت: راه اندازی واحدهای راکد، به ظرفیت رساندن واحدهای نیمه فعال و حفظ واحدهای فعال از مهمترین بخشهای شعار سال است که تلاش خود را بر آن معطوف خواهیم ساخت.

محمّد دره وزمی، راه اندازی مجدد شرکت خورشید زریوار با برند “ایستک” را مصداق بارز «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و حمایت از تولید و صنعت استان خواند. 

عضو هیأت مدیره کارخانه خورشید زریوار، از تولید مجدد محصولات این کارخانه در روز اوّل تیرماه ۹۵ خبر داد و گفت: کارخانه “ایستک” بصورت مستقیم و غیرمسقیم برای هزار و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است و با شروع مجدد، روزانه ۲ میلیون بطری ایستک تولید خواهد کرد.

لقمان روزچنگ، با اشاره به صادرات محصولات کارخانه ایستک به ۵۷ کشور دنیا، گفت: تنها قرارداد سالانه با کشور عراق ۱۵ میلیون دلار را وارد کشورمان می کرد که متأسفانه با تعطیلی این کارخانه صادرات ما متوقف شد.

وی، گفت: کارخانه تولید ایستک دارای ۳ خط تولیدِ قوطی، شیشه و پت(۵/۱) لیتری می باشد.

وی، گفت: برند جدید شرکت خورشید زریوار، محصولی است به نام «تینوو» که در آینده ای نزدیک روانه بازار خواهد شد.

عضو هیأت مدیره کارخانه خورشید زریوار، همچنین از شروع مجدد کارخانه لبنیات و آب معدنی «آراس» بعد از دو سال خبر داد.

به گفته لقمان روزچنگ، به دنبال اینکه کارخانه ایستک در سنندج با مشکلات مالی و مدیریتی گریبانگیر شد، به تَبَع آن، کارخانه لبنیات و آب معدنی «آراس» در مریوان نیز از آسیبها مصون نماند و تعطیل شد.

وی گفت: تعطیلی «آراس» منجر به بیکار شدن ۵۰ نفر از کارکنان و پرسنل این کارخانه شد.

گفتنی است، که کارخانه «ایستک» در سال ۱۳۸۳ در سنندج و کارخانه «آراس» در سال ۱۳۸۷ در مریوان احداث شده است.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید