۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

سقزنیوز/مدرسه زنده یاد شاهو کریمی افتتاح شد

دی ۲۸, ۱۳۹۵ در ۸:۵۰ قبل از ظهر توسط

مدرسه زنده یاد شاهو کریمی افتتاح شد

با حضور مسئولان

مدرسه روستای کانی جشنی افتتاح شد

عصر امروز دبستان زنده یاد شاهو کریمی با حضور مردم روستا و جمعی از مسئولان در روستای”کانی جشنی ” سقز  افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز گفت: برای ساخت این مدرسه ۱۸۷ میلیون تومان غیر از اقلام تامین شده توسط آموزش و پرورش سقز، هزینه شده است که این مبلغ توسط محمدرسول کریمی، خیر مدرسه ساز تقبل شده است.

محمد برومند افزود: زیربنای این مکان آموزشی ۱۵۵ متر مربع است و زمین این دبستان هم که یک هزار و ۲۰۰ مترمربع است توسط خیر مدرسه ساز محمد فریدونی اهدا شده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان هم در حاشیه افتتاح دبستان سه کلاسه کانی جشنی در گفتگو با خبرنگاران گفت: خیران مدرسه ساز برای ساخت مدرسه در استان، ۲۵۶ میلیارد ریال کمک کرده اند.

ابراهیم حسامی افزود: از محل کمک های خیران مدرسه ساز ۲۴ مدرسه با تعداد ۴۸ کلاس درس، در سال جاری در استان کردستان ساخته شده است.

وی ادامه داد: برای ساخت این تعداد مدرسه ۱۱۲ میلیارد ریال از محل کمک های خیرین مدرسه ساز هزینه شده است.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با تقدیر از خیران مدرسه ساز، از آقای محمد رسول کریمی برای اهدای دیه فرزندش برای ساخت این مدرسه تقدیر کرد.

محسن بیگلری با اشاره به اینکه استان کردستان به لحاظ وجود خیرانش که در اکثر زمینه های عام المنفعه کمک کرده اند، کردستان و به ویژه شهرستان سقز را یکی از استان ها و شهرهای پیشرو در کمک به مدسه سازی عنوان کرد.

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان سقز هم در این مراسم با اشاره به اینکه در این شهرستان هنوز تعداد زیادی مدرسه تخریبی داریم، از خیران خواست در راستای باز سازی مدارس آموزش و پرورش را کمک کنند.

در این آئین که امام جمعه و مدیر کل نوسازی و تعمیر و تجهیز مدارس استان کردستان نیز حضور داشتند، از خیران مدرسه ساز و اداره هایی که برای ساخت این دبستان کمک کرده بودند تقدیر شد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید