۰

اجتماعی

سقزنیوز/فرماندار سقز، حراست از عرصه‌های طبیعی و حیات جانوری اهمیت بالایی دارد

خرداد ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۵ قبل از ظهر توسط

فرماندار سقز، حراست از عرصه‌های طبیعی و حیات جانوری اهمیت بالایی دارد

فرماندار سقز

حراست از عرصه‌های طبیعی و حیات جانوری اهمیت بالایی دارد

فرماندار ویژه سقز گفت: مقوله مهم محیط زیست و حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی، ملی و حیات جانوری، کنترل صنایع و کارگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، از سقز، علی‌اکبر ورمقانی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از اداره محیط زیست سقز و در دیدار با رئیس و کارکنان این اداره، با تبریک هفته محیط زیست و با اشاره به وجود منطقه حفاظت شده عبدالرزاق در سقز و وجود گونه‌های شاخص جانوری و گیاهی بر حفاظت بیشتر حیوانات این محیط تأکید کرد.

وی عنوان کرد: مقوله مهم محیط زیست و حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی، ملی و حیات جانوری، کنترل صنایع و کارگاه‌ها بسیار بااهمیت است و تلاش همکاران محیط زیست جای تقدیر دارد.

ورمقانی با بیان اینکه در بینش اسلامی، آبادگری و آباد ساختن زمین وظیفه شرعی و اخلاقی همه انسان‌هاست، بر حفاظت از محیط زیست تأکید کرد.

وی سپس یاد و خاطره شهدای محیط‌بان محمود احمدی‌نژاد، معمر مرغوبی، کمال حسین پناهی، مسعود علیخانی و محمد تاب را گرامی داشت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سقز هم بر تعامل بیشتر تعدادی از ادارات و توجه به بحث محیط زیست تأکید و عنوان کرد: اداره محیط زیست سقز دارای ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوای محیط است که داخل کانکس در حیاط اداره منابع طبیعی مستقر است.

رسول حاجی‌اسماعیلی یادآور شد: تابلوی نمایشگر وضعیت آلاینده‌های شهری در میدان استقلال در پارک‌سوار نیز مستقر شده که به دلیل کمبود بودجه هنوز راه‌اندازی نشده است.

وی بیان کرد: محیط زیست سقز در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق دارای چهار پاسگاه محیط‌بانی است که پاسگاه «سولاکان» فعال و پاسگاه «قاضی‌خان» به زودی راه‌اندازی می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق دارای ۴۳ هزار و ۹۵۰ هکتار وسعت است که در شرق شهرستان سقز قرار دارد، بیان کرد: در این منطقه تاکنون بیش از ۳۵۰ گونه گیاهی،۸۰ گونه پرنده و ۱۷ گونه از پستانداران شناسایی‌شده که لک‌لک، عقاب طلایی، هما، قرقی، مرغ حق، کبک، قوچ و میش، شغال و میش مرغ از جمله گونه‌های شاخص و نادر این منطقه است.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید