۰

فرهنگی هنری

سقزنیوز/سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز برگزار می شود

مرداد ۳۱, ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۷ بعد از ظهر توسط

سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز برگزار می شود

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز خبر داد ز

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، هیوا حاجی محمدی گفت، سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز از ۱ الی ۵ مهر با حضور گروه های داخلی و خارجی برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز از قطعی شدن زمان برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی در این شهر خبر داد و گفت: این رویداد ملی روزهای ۱ تا ۵ مهرماه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد سقز برگزار می شود.

به گزارش کردپرس؛ هیوا حاجی محمدی همچنین از ارسال ۵۰ متن نمایشی به دبریخانه جشنواره خبر داد و گفت: استقبال هنرمندان و گروه های توانمند از جشنواره مناسب بوده است.

دبیر اجرایی جشنواره اظهار امیدواری کرد با حمایت مسئولان، مردم و هنرمندان، این جشنواره ملی در سطح مناسب و متناسب با شان فرهنگی و تاریخی شهر سقز برگزار شود.

گفتنی است جشنواره تئاتر کُردی از سال ۷۸ به مدت شش سال برگزار شد، اما به دلیل مشکلات مالی این جشنواره بعد از شش دوره متوقف و دوباره از سال  ۸۷  از سر گرفته شد و تا سال ۹۰ به مدت چهار دوره دیگر پیگیری و اجرا شد.

این جشنواره از سال ۹۳ دوباره فعالیت خود را آغاز کرد و سال گذشته نیز دوازدهمین دوره جشنواره با حضور ۱۲ گروه نمایشی از شهرهای ایلام، بانه، بوکان، تهران، دیاربکر ترکیه، سقز، سلیمانیه عراق، سنندج، شیروان، کرمانشاه و مریوان از ۱۵تا ۱۹ شهریور ماه در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

این جشنواره توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر انجمن نمایش سقز برگزار شد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید