۰

اجتماعی

سقزنیوز/ساخت مدرسه با کمک محمد رسول کریمی خیر سقزی

فروردین ۱۸, ۱۳۹۵ در ۹:۰۹ قبل از ظهر توسط

ساخت مدرسه با کمک محمد رسول کریمی خیر سقزی

با حضور مسئولان

مدرسه ۲ کلاسه روستای “کانی جشنی” سقز کلنگ زنی شد

رئیس اداره آموزش و پرورش سقز گفت، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، مدرسه دو کلاسه روستای “کانی جشنی” در بخش مرکزی سقز کلنگ زنی شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد برومند صبح امروز در مراسم کلنگ زنی این مدرسه که با حضور فرماندار و مسئولان و اهالی روستای کانی جشنی برگزار شد، گفت: برای ساخت این مدرسه بیش از یک میلیارو ۵۰۰ میلیون ریال از محل کمک خیر سقزی به نام محمد رسول کریمی، ساخته خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش سقز افزود: این مدرسه در زمینی به مساحت یکهزار متر مربع و با زیر بنای ۱۳۰ متر مربع احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: این مدرسه دارای ۲ کلاس درس، سرویس بهداشتی برای دانش آموزان است و با مشخصات فنی روز و نظارت ناظران اداره کل نوسازی استان کردستان احداث خواهد شد.

برومند مدت ساخت این مدرسه را ۴ ماه اعلام کرد و اظهارداشت: شهرستان سقز برای بازسازی مدارس تخریبی خود باز هم نیازمند مشارکت خیرین است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کردستان هم با بیان اینکه، مشارکت خیران در ساخت مدارس در استان جای تقدیر دارد عنوان کرد: کمبود اعتبار از مشکلات اصلی این اداره برای اتمام پروژه های آموزشی است.

سعیدی اظهار کرد:۳۰ در صد مدارس استان تخریبی است که کردستان از این لحاظ در کشور رتبه ۱۵ تا ۱۷ را دارد.

فرماندار ویژه سقز هم در حاشیه این مراسم بیان کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات دولتی ۳۵ میلیارد ریال برای ساخت و بازسازی مدارس شهرستان هزینه شده است.

علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه، حوزه آموزش و پرورش بسیار گسترده است خواستار کمک بیشتر خیران در بازسازی و ساخت مدارس شد.

وی اقدام خیران در بازسازی و ساخت مدارس در شهرستان سقز را ستود و بر ادامه کار آنها تاکید کرد.

گفتنی است آقای محمد رسول کریمی از محل دیه فرزندش مبلغ ۳ میلیارد ریال برای امر مدرسه سازی اهدا کرد که مبلغ یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال آن در ساخت مدرسه روستای کانی جشنی هزینه می شود.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید