۱

اجتماعی / اقتصادی

سقزنیوز/تلف شدن ۵ هزار مرغ تخمگذار در سقز

اسفند ۴, ۱۳۹۴ در ۸:۴۰ قبل از ظهر توسط

تلف شدن ۵ هزار مرغ تخمگذار در سقز

به دلیل وزش باد شدید و قطع برق

۵ هزار قطعه مرغ تخم‌ گذار یک مرغداری در سقز تلف شد

۵ هزار قطعه مرغ تخمگذار یکی از مرغداری‌ های شهرستان سقز به دلیل وزش باد شدید و قطع برق این مرغداری تلف شد.

به گزارش  سایت خبری سقز نیوز، مدیر جهاد کشاورزی سقز دوشنبه شب در گفت‌ وگو با خبرنگاران در سقز، ضمن اشاره به تلف شدن ۵ هزار قطعه مرغ تخمگذا ر در یکی از مرغداری‌ های شهرستان سقز، اظهار داشت: این مرغداری واقع در نزدیکی روستای قیلسون در مسیر اصلی سقز به سنندج است که با تلف شدن این تعداد مرغ، صاحب آن دچار خسارت ۲۵۰ میلیون ریالی شد.

محمد پیشداد افزود: قطع سیستم برق‌ رسانی این مرغداری به دلیل باد شدید  امروز که سرعتی معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت داشت، موجب تلف شدن مرغ‌ های این واحد مرغداری شد.

وی اضافه کرد: سه واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت ۸۵ هزار قطعه جوجه‌ ریزی و یک هزار و ۸۴۴ تُن تخم‌ مرغ، یک واحد مرغ مادر با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه، یک واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه و ۱۰۸ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۲ میلیون و ۸۳۶ هزار قطعه در هر دوره در شهرستان سقز وجود دارد.

پیشداد همچنین عنوان کرد: سه واحد پرورش مرغ بلدرچین با ظرفیت ۱۳ هزار و ۵۵ قطعه و یک و نیم تُن گوشت و یک میلیون و ۷۵۰ هزار تخم بلدرچین در این شهرستان فعا ل است.

مدیر جهاد کشاورزی سقز عنوان کرد: صنعت مرغداری از صنعت‌ های فعال شهرستان است که بیش از ۵ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

برچسب‌ها, , ,

+

۱ دیدگاه

  1. مرغدار ان تنها

    on اسفند ۴, ۱۳۹۴ - پاسخ

    با سلام ریس جهاد شهرستان همچنان که انتظار میرفت ناآگاهتر از انست که تعیین خسارت ۵۰۰۰ قطعه مرغ تلف شده رابنماید اگر چنانچه این رقم برآورد صحیح نوشته شده باشد جای تاسفی زاید الوصف است که مدیر جهاد شهرستان لحاظ نموده است

پاسخ دهید