۰

اجتماعی

سقزنیوز/برگزاری کارگاه آموزشی دامپروری در جهاد دانشگاهی سقز

دی ۱, ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۸ قبل از ظهر توسط

برگزاری کارگاه آموزشی دامپروری در جهاد دانشگاهی سقز

مدیر کمیته امداد سقز

امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی پرداخت شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سقز گفت، امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی به مدد جویان تحت پوشش این نهاد در سقز پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، فاروق محمودی در جریان برگزاری کارگاه آموزشی دامپروری برای افراد تحت پوشش این شهرستان اظهارداشت: امسال بیش تر از ۳۰ میلیارد ریال وام برای پرداخت به مدد جویان کارآفرین به بانک های عامل معرفی شده اند که تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: امسال بیش از ۱۰ دوره مختلف آموزشی برای خانواده های تحت پوشش روستای برای ایجاد اشتغالزایی برگزار شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان سقز ادامه داد: این دوره آموزشی ۱۰ روزه برای آشنایی جمعی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان با همکاری جهاد دانشگاهی سقز در خصوص دامپروری برگزار شده است.

 محمودی گفت: کمیته امداد برای ارتقاء سطح آگاهی مددجویان در زمینه مختلف نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام می کند و این دوره هم با شرکت ۵۶۸ نفر در ۱۰ دوره برگزار می شود.

وی اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی دامداری و دامپروری یکی از اقدامات کمیته امداد در جهت آموزش صحیح و اصولی نگهداری دام ها و دیگر مسائل مربوط به دامپروری می باشد که مددجویان می توانند با گذراندن این دوره ها از آموزش های صحیح و اصولی بهره مند شوند.

 محمودی تصریح کرد: کمیته امداد با همکاری جهاد دانشگاهی شهرستان سقز دوره های آموزشی را برای آن دسته از مددجویانی که از وام های خود اشتغالی کمیته امداد استفاده می کنند، برگزار می نماید.

 وی افزود : برگزاری این دوره ها کمک شایانی به افزایش سطح بهره وری واحدهای پرورش دام می کند و یکی از روش های کار آمد پیشگیری و کنترل بیماریها در سطح شهرستان است.

 عباس غفاری رییس جهاد دانشگاهی شهرستان سقز هم بیان کرد: این کارگاه به منظور افزایش سطح آگاهی خانواده روستائیان تحت پوشش کمیته امداد در خصوص بیماریهای مشترک بین انسان و دام، شیوه های مبارزه با آفات و بیماریهای دام ها، اصول تغذیه مناسب، بیمه دام ها، تبدیل روشهای سنتی دامداری به روش علمی و دریافت وام های خوداشتغالی توسط کارشناسان در بخش کلتپه از توابع شهرستان سقز برگزار شد.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید