۰

فرهنگی هنری

سقزنیوز/برپایی نمایشگاه صنایع دستی در سقز

اسفند ۲۶, ۱۳۹۴ در ۴:۰۲ بعد از ظهر توسط

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در سقز

به مناسبت سال نو

نمایشگاه صنایع دستی در سقز دایر شد

اولین نمایشگاه صنایع دستی  و گردشگری سقز با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ظهر امروز در مجتمع تجاری زوزان مسیر سقز – بانه افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آئین گشایش این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه، هنرمندان صنایع دستی شهرستان و جمعی از موسسات خیریه و صنعتگران زندان مرکزی سقز آثار خود را در ۲۰ غرفه به نمایش و برای فروش گذاشته اند.

حمید گلالی پور با بیان اینکه، این نمایشگاه در مسیر مسافرانی که قصد سفر به شهر بانه دارند قرار دارد اظهار کرد: این نمایشگاه تا پایان روز پنجم فرودین باز خواهد بود.

وی اعلام کرد: این نمایشگاه با همکاری فرمانداری ویژه، شورای اسلامی و شهرداری، دانشگاه علمی کاربردی، اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون تبلیغاتی پویان برگزار شده است.

گلالی پور با بیان اینکه، شهرستان سقز ظرفیت پذیرش چهار هزار مسافر در شبانه روز را دارد یادآورشد:چهار هتل و چهار مهمانپذیر با ظرفیت ۲۵۰ نفر، دو خانه معلم با ظرفیت ۴۰۰ نفر، ۳۲ مدرسه با ۲۱۵ کلاس درس و دو هزار نفر ظرفیت، آماده پذیرش مسافران و گردشگران در نوروز سال جدید است.

وی اضافه کرد: همچنین در شهر صاحب و روستاهای ایرانخواه، تموغه و میرده که در مسیر رفت و آمد مسافران قرار دارد چهار مدرسه جهت اسکان مسافران پیش بینی شده است.

شهرستان سقز دارای ۳۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی است که ۱۵۰ مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و ۱۰ اثر دیگر نیز در نوبت ثبت قرار دارد .

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید