۰

اجتماعی

سقزنیوز/برخورد با تهدید کنندگان سلامت جامعه ضروری است

مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۹:۴۳ قبل از ظهر توسط

معاون فرماندار سقز

برخورد با تهدید کنندگان سلامت جامعه ضروری است

معاون فرماندار شهرستان سقز گفت، بر خورد با کسانی که سلامت جامعه را به مخاطره می اندازند ضروری است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، فریبرز اولیایی در جلسه بحث و برسی در مورد جمع آوری مرغ زنده اظهارداشت: باید همه ادارات طبق قوانین موجود در این خصوص با یکدیگر همکاری کنند.

وی ادامه داد: باید همیشه دغدغه سلامت جامعه و افراد را داشته باشیم و در راستای فرهنگ سازی صحیح در مورد مضرات مرغ زنده جامعه را هوشیار کرد.

اولیایی ادامه داد: باید مسیرهایی که مرغ زنده از آنجا به داخل شهر انتقال داده می شود شناسایی و با متخلفان طبق قانون برخورد و از برخورد های سلیقه ای نیز جلوگیری شود.

وی از نیروی انتظامی خواست با دامپزشکی در برخورد با نتخلفان و فروشندگان مرغ زنده که تشخیص داده شود برای سلامت مردم مضر هستند، همکاری کند و در این خصوص نیز شهرداری و سایر ادارات مرتبط مساعدت کنند.

معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان سقز افزود: باید کسانی که اقدام به فروش مرغ زنده می کنند مجوز داشته باشند و اگر مجوز نداشته باشند باید نسبت به تغییر فروش از زنده به منجمد و یا روز اقدام کنند.

وی افزود: شبکه دامپزشکی و مرکز بهداشت باید همواره بر فروش مرغ در سطح شهر چه به صورت زنده، منجمد و یا کشتار روز نظارت و با هر کسی که در این راستا سلامت مردم را به خطر بیندازد برخورد قانونی را انجام دهند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سقز هم در این جلسه با بیان اینکه فروش مرغ زنده ممنون و غیر قانونی است، بر برخورد با عاملان فروش و وارد کنندگان مرغ زنده خبر داد.

علی بابائیان ادامه داد: دامپزشکی طبق قانون حق دارد با کسانی که در زمینه فروش گوشت فعالیت دارند و آن را خارج از شبکه فروش به مردم عرضه می کنند برخورد نمایند.

وی ادامه داد: گوشت یکی از نیازهای مصرفی روزانه خانواده ها است و ما طبق ماده قانونی با هر کسی که خارج از سبکه توزیع که زیر نظر این اداره صورت بگیرد بخورد کند.

بابائیان ادامه داد: تا مرغ زنده در دسترس باشد نمی توان سلامت جامعه را تضمین کرد، پس باید همه در راستای جلوگیری از فروش مرغ زنده در سطح جامعه با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشیم.

وی افزود: در داخل شهر سقز حدود ۵۰ مکان مرغ زنده را عرضه می کنند که باید با آن ها جلسه گذاشت و آنان را مجاب کرد که به جای فروش مرغ زنده که سلامت مردم را به خطر می اندازد، تغییر فروش داده و اقدام به عرضه فروش مرغ کشتار روز و یا منجمد نمایند.

رئیس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: در هر دوره ۲ میلیون ۴۶۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در ۱۱۰ واحد مرغداری در این شهرستان تولید می شود.

بهاالدین قاسمی ادامه داد: باید ساختار فروش مرغ زنده تغییر کند و فروشندگان را مجاب کرد که به جای فروش مرغ به صورت زنده، آن را منجمد و یا به صورت کشتار روز که توسط کشتارگاه طیور این شهرستان صورت می گیرد، اقدام کنند.

وی ادامه داد: در صنعت مرغداری در شهرستان سقز ۸۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است و نیاز است که تولید کنندگان این بخش که اشتغالزایی زیادی هم صورت گرفته است، انجام شود.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید