۰

فرهنگی هنری

سقزنیوز/برترین های فیلم کوتاه شهروند سقز معرفی شدند

بهمن ۶, ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۶ بعد از ظهر توسط

برترین های فیلم کوتاه شهروند سقز معرفی شدند

با حضور هنرمندان

اولین جشنواره فیلم کوتاه شهروند در سقز به کار خود پایان داد

اولین جشنواره فیلم کوتاه شهروند سقز با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان  در مجتمع فرهنگی ارشاد اسلامی با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، در این مراسم که شامگاه سه شنبه در سالن ارشاد اسلامی سقز برگزار شد،  ورمقانی فرماندار ویژه سقز با اشاره به اهمیت و خصوصات فیلم کوتاه و تاثیرگذاری آن در جامعه، فرهنگ سازی در حوزه حقوق شهروندی و کاهش آسیب های اجتماعی، از اقدامات فرهنگی شورای شهر و شهرداری خصوصاً برگزاری این جشنواره تقدیر کرد.

سپس نظام غفاری عضو شورای شهر سقز با بیان اینکه این جشنواره با هدف بسط حقوق و آگاهی و آموزش حقوق شهروندی برگزار شد، گفت: تولیدات فیلم کوتاه در فرهنگ سازی، ماندگاری، اصلاح امور و ایجاد رقابت سالم و نشاط اجتماعی موثر است و باید بسترهای اجتماعی این فعالیت را گسترش داد.

همچنین فریدون محمدزاده از اعضای هیات بازبین و کارگردان سقزی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی برای نهادینه کردن حقوق شهروندی گفت: ارائه آثار و تولیدات فاخر هنری و فرهنگی تاثیرات موثری در این حوزه و مناسبات اجتماعی دارد، که جشنواره های تئاتر کردی و فیلم کوتاه شهروندی شروع مناسبی در این راستا می باشد.

وی با بیان اینکه تعداد ۶۶ اثر در دو زمینهی فیلم کوتاه و آیتم به دبیـرخانهی این جشنواره رسید، گفت: ۲۷ فیلم کوتاه و آیتم توسط هیات بازبین انتخاب و به مرحله داوری رسید، همچنین در بخش طرح و فیلمنـامه، از میان ۱۹ اثر رسیده به دبیرخانهی جشنواره، ۷ اثر به بخش پایانی راه یافتند که توسط داوران نفرات برتر در سه بخش انتخاب شد.

در ادامه این مراسم از ۳ فیلم برتر، ۳ آیتم برتر و ۳ طرح برگزیده به صورت فیلمنامه و عوامل برگزاری و داوری این مسابقه تقدیر به عمل آمد.

براساس این گزارش مستند به اعلام هیات داوران جشنواره، در بخش فیلم های برتر مقداد حسن نژاد با اثر خیابان ها به روایت دیگر، مقام اول را کسب نمود و سعید نجاتی با اثر از خرید شما متشکریم و امید نیک رو با فیلم تاکسی به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در بخش آیتم هم مقام اول به فیلم چهار راه تکراری از علی جلیلی رسید، مقام دوم بصورت مشترک توسط ارسلان امینی با اثر راهین و آذر منصوری با فیلم ایستگاه کسب شد و حامد جوشنی با اثر شاری من مالی من مقام سوم را کسب کرد.

مهناز همتیان با اثر قضاوت مقام اول بخش طرح فیلم نامه را کسب کرد و ئاکو زند کریمی با ارائه فیلم دایره و محمدرضا میناپور با اثر ترافیک به ترتیب مقام دوم و سوم طرح فیلم نامه را از آن خود کردند.

گفتنی است، داوری این جشنواره بر عهده آزاد آرمی، ایوب گلکار و امیر غلامی بود و حسین بیگی، اسماعیل رضایی، فریدون محمدزاده و مهدی رضایی هیات بازبین این جشنواره را تشکیل می دادند و همچنین هیات اجرایی متشکل از لقمان شیخ عزیزی، هیوا حاجی محمدی و نظام غفاری بود.

اولین جشنواره فیلم کوتاه شهروند در سقز به منظور شناسایی آثار سینمایی، فیلم کوتاه، پویا نمایی و آیتم با مضامین فرهنگ شهرنشینی، روابط اجتماعی و کرامت انسانی و اخلاقی در بستر شهر، جلب مشارکت فعالان فرهنگی و هنری در تولید آثار فاخر و مناسب جهت ارتقای فرهنگ شهروندی و شهر نشینی حول محورهای، رعایت حقوق شهروندی، فرهنگ آپارتمان نشینی، حمل و نقل عمومی، پاکیزه نگه داشتن شهر، مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی، احترام به حقوق دیگران و پاکیزه نگه داشتن شهر توسط شورای شهر و شهرداری با همکاری هنرمندان برگزار شد.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید