۰

اجتماعی

سقزنیوز/با زمین خواری برخورد می شود

آبان ۲۲, ۱۳۹۵ در ۸:۴۱ قبل از ظهر توسط

با زمین خواری برخورد قانونی می شود

۴۶۱پرونده زمین‎خواری در دادگستری سقز ثبت شده است

نماینده دادگستری و دادسرای سقز گفت: امسال ۴۶۱ پرونده تصرف عدوانی از طریق تخریب منابع طبیعی و ملی در دادگستری ثبت شده است که ۳۰۷ مورد از آنها مختومه و ۱۵۴ مورد در جریان است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، از سقز، کیوان جهانی ظهر امروز در جلسه حفاظت از اراضی ملی شهرستان سقز که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: هشت پرونده تغییر کاربری ثبت شده که ۶ مورد از آنها مختومه شده، ۶۴ پرونده غیرمجاز هم ثبت شده که ۴۴ مورد از آنها مختومه شده است.

وی با عنوان اینکه، حفظ و حراست از منابع طبیعی به عنوان حقوق عامه از بحث‌های روز و مهم در کشور است، عنوان کرد: کوتاهی ادارات در انجام وظیفه و کمبود نیروی انسانی توانمند از مشکلات اصلی در زمینه برخورد با متخلفان است.

رئیس منابع طبیعی سقز هم، بالا بودن هزینه‌های دادرسی و کارشناسی، اطاله دادرسی و موارد دیگری را از مشکلات اصلی در حفظ و حراست از منابع طبیعی عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی سقز هم گفت: در سال جاری ۴۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز که در زمین‌های کشاورزی انجام شده، تخریب شده است.

محمد پیشداد افزود: در دو سال گذشته کمترین ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی انجام شده است.

وی ادامه داد: دو خودرو و یک کارشناس در شهرستان سقز در زمینه کنترل ساخت و ساز غیرمجاز و پیشگیری از این امر فعالیت می‌کنند و شماره تلفن ۱۳۱ هم آماده دریافت شکایات شهروندان است.

علی‌اکبر ورمقانی، فرماندار شهرستان سقز هم با بیان اینکه استمرار جلسات حفاظت از اراضی ملی قطعا به مقابله و جلوگیری از تخلفات احتمالی کمک خواهد کرد، اظهار داشت: ضابطین قضایی و نیروهای انتظامی توجه جدی تری به بحث تصرف اراضی ملی و زمین‌های دولتی داشته باشند و برخورد قضایی مناسب با متخلفان در این زمینه صورت گیرد.

ورمقانی، ادامه داد: حفاظت از اراضی ملی باید همواره در دستور کار باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد صورت بگیرد تا در زمینه دست‌درازی به اراضی ملی جلوگیری شود.

وی منابع طبیعی و اراضی ملی را جزو سرمایه‌های کشور دانست و افزود: باید همه خود را مکلف به حراست از این منابع بدانند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید