۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/از هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کُردی عیادت شد

خرداد ۱۵, ۱۳۹۵ در ۷:۱۴ بعد از ظهر توسط

از هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کُردی عیادت شد

از سوی تعدادی از هنرمندان عرصه موسیقی، از هنرمند پرآوازه سقزی عیادت به عمل آمد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، صبح امروز با همت عبدالرحمن حکیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز و با حضور هنرمندان عرصه موسیقی استاد محمد ناهید، نادر وثوقی، عبدالرحمن رحیم نژاد، علاالدین نباتی، علی طاهری و بهنام اردلان  از استاد پرآوازه عرصه موسیقی، محمد ابراهیم پور معروف به “حه ممه کیله شینی” عیادت به عمل آمد.

استاد محمد ابراهیم پور که به ” حه ممه کیله شینی” معروف است در سال ۱۳۳۳ در روستای میرده از توابع بخش مرکزی دیده به جهان گشود و سپس به روستای کیله شین مهاجرت و در این روستا ماندگار شدند.

وی که قریب به ۳۰ سال است در زمینه آواز محلی و فولکلور فعالیت دارد، متاسفانه به علت مریضی ۲ سال است که خانه نشین شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز در گفت و گو با سایت خبری سقز نیوز، اظهارداشت: بهزیستی در سطح روستاها طرحی را با عنوان c.b.r  در دست اجرا دارد که در این طرح کسانی که دارای معلولیت هستند در سه حوزه مناسب سازی، اشتغال و درمان مورد حمایت قرار می گیرند.

عبدالرحمن حکیمی ادامه داد: این هنرمند هم جزو کسانی است که تحت پوشش طرح مذکور قرار دارد.

در ادامه این دیدار لوح تقدیر به هنرمند محمد کیله شینی به پاس سال ها تلاش وی در حفظ ترانه های محلی و فلکلور به نمایندگی از سوی حاضرین توسط استاد محمد ناهید به وی اهدا شد.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید