۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ نماینده مردم سقز و بانه در مجلس / تداوم کمک‌های مردم سقز به کمیته امداد برای کمک به نیازمندان

اردیبهشت ۴, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۶ قبل از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز، نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدین و نوع‌دوستی مردم کردستان گفت: کمک مردم سقز به افراد نیازمند و بی‌بضاعت در قالب پرداخت زکات به کمیته امداد امسال هم با جدیت دنبال می‌شود.

محسن بیگلری ظهر امروز در نخستین گردهمایی زکات شهرستان سقز در سال ۹۳ با اشاره به تدین و نوع‌دوستی مردم کردستان اظهار کرد: کمک مردم سقز به افراد نیازمند و بی‌بضاعت در قالب پرداخت زکات به کمیته امداد امسال هم با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به خدمات کمیته امداد امام خمینی در زمینه کمک به افراد بی‌بضاعت گفت: در سطح شهرستان سقز بسیاری از افراد کم‌بضاعت تحت پوشش این نهاد حمایتی هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم خیر شهرستان سقز همواره در راستای فرمایشات قرآن کریم در خدمت افراد بی بضاعت جامعه بوده‌اند و با در اختیار قرار دادن کمک‌های خود به کمیته امداد در قالب زکات، وظایف خود در قبال کمک به افراد بی‌بضاعت را انجام داده‌اند.

فرماندار شهرستان سقز هم در این نشست با بیان اینکه، خدمت به همنوع از دستورات دین اسلام است، گفت: مردم خیر و نیکوکار شهرستان سقز در ادای فریضه پرداخت زکات همواره پیشقدم بوده‌اند.

نادر فخری، از اقدامات خیرین شهرستان سقز در راستای دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه از طریق کمیته امداد امام خمینی تقدیر کرد.

ماموستا حسین زاده امام جمعه سقز هم در این نشست با اشاره به آیات قرآن کریم در باره احسان و کمک به همنوع گفت: کمیته امداد امام خمینی در این امر مهم به درستی حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه، در قرآن کریم به صراحت به پرداخت زکات و دستگیری از نیازمندان جامعه و فرد مسلمان سفارش شده است گفت: خداوند به پرداخت‌کنندگان زکات در جامعه اسلامی نوید بهشت و به متمکنانی که زکات را پرداخت نمی‌کنند عذاب وعده داده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سقز هم در این نشست با بیان اینکه، این نهاد در راستای کمک به افراد نیازمند در سطح جامعه همواره پیشتاز بوده است، گفت: کمیته امداد امام خمینی سقز رتبه دوم استانی را در جمع آوری زکات در سال گذشته به خود اختصاص داده است.

فاروق محمودی، افزود: از محل پرداخت زکات مردم این شهرستان در سال گذشته ۴۰ پروژه مختلف عمرانی در زمینه خدمت به مددجویان این نهاد اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: مردم شهرستان سقز در سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات پرداخت کرده‌اند.

محمودی، افزود: در حال حاضر تعداد ۶ هزار و ۲۰۹ خانوار با جمعیت ۱۳ هزار و ۶۴۷ نفر تحت حمایت کمیته امداد در این شهرستان هستند.

در این نشست از سوی تعدادی از خیران مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وجه نقد در قالب زکات در اختیار کمیته امداد امام خمینی شهرستان سقز برای توزیع در بین نیازمندان واقعی جامعه قرار گرفت.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

saqqez-news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید