۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ نخستین جلسه شورای اداری شهرستان سقز در سالجاری برگزار شد

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۳ در ۹:۲۹ قبل از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان سقز ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگوی جهانی و اقتدار و افتخار ملی بایستی مد نظر قرار گیرد و عملی شود.

نادر فخری با بیان این مطلب گفت: دشمن با جنگ نظامی و سخت نتوانست پیروز گردد و جنگ اقتصادی و فرهنگی را پیش کشیده است که ملت ایران اسلامی با مدیریت حکیمانه رهبر معظم انقلاب و هوشیاری و بصیرت مردم در این جنگ نیز پیروز خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر رویکر استکبار جهانی به جنگ تمام عیار اقتصادی و تهاجم فرهنگی، استکبار با رفتار ناجوانمردانه، فشارهای اقتصادی را در کوتاه مدت، و هجمه به ارزش های فرهنگی را در بلند مدت مورد برنامه ریزی قرار خواهد داد.

فرماندار سقز با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تاکید کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در چندین سال گذشته بر بحث اقتصاد تاکید فراوان داشتند و دغدغه زیاد دارند که برای تحقق این امر ، روحیه جهادی و بسیجی و مدیریت جهادی ،عزم ملی و تلاش بیش از پیش نیاز است.

وی با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال گذشته افزود: در سال ۹۲ بسترهای تحقق حماسه اقتصادی فراهم شد و امسال نیز با ابلاغ رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بخش اقتصاد مقاومتی،برنامه های دولت و قوانین مجلس شورای اسلامی ،ثبات اقتصادی،عدم وابستگی اقتصاد کشور به شرایط بیرونی و توجه به تولید و توانمندی های داخلی و مصونیت در اقتصاد و فرهنگ در کشور درحال شکل گیری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اجرای فاز دوم مرحله هدفمندی یارانه ها افزود :بخش عظیمی از درآمد حاصل از اجرای این طرح در بخش سلامت، هزینه خواهد شد و این امر ، کمک بزرگی به بحث تامین سلامت مردم خواهد کرد.

وی در این جلسه از پیگیری ها و نشست محسن بیگلری به عنوان نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت تقدیر کرد و گفت: از تمام ظرفیت ها وامکانات  شهرستان جهت اتمام بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی استفاده خواهد شد و وزیر بهداشت، اختیارات تام به مدیر شبکه بهداشت و درمان داده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح مولفه های اقتصاد مقاومتی در کلام رهبری پرداخت و گفت:معظم له؛فساد ستیزی، دانش محور، اصلاح الگوی مصرف، کاهش وابستگی به درآمد فروش نفت را از مهمترین موارد مطرح فرموده اند.

رئیس شورای اداری شهرستان سقز، ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد کشور و بهبود شاخص های کلان اقتصادی، توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدید زا، تکیه بر ظرفیت های داخلی ،رویکرد جهادی و مردم محوری را از دیگر مولفه های این اقتصاد عنوان فرموده اند.

نادر فخری در ادامه  این جلسه خواستار همکاری ادارات وارگانها جهت حسن اجرای نظام سلامت در شهرستان، ترویج معروفات اداری و روحیه انتقاد ونقد پذیری،نظارت بر بازار،اطلاع رسانی در خصوص رایگان شدن بیمه همگانی جهت بهره مندی مردم از این مهم شد.

وی در پایان از تلاش ادارات در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، فراهم نمودن بازاری آرام و ستادخدمات سفر تقدیر کرد.

در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان سقز همچنین ماموستا عبدالرحمن حسین زاده امام جمعه شهر سقز نیز در سخنانی با گرامیداشت سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیرت جهادی اظهار داشت: بدون تردید با تدابیر رهبر معظم انقلاب در سال جدید در راستای دو امر مهم اقتصاد اسلامی و فرهنگ اسلامی گام و عزم جدی برداشته خواهد شد.

امام جمعه سقز، ترویج معروفات در سطح اجتماع، ترویج نقد و انتقاد پذیری را لازمه جامعه امروزی برشمرد و ادامه داد: در محقق شدن این دو مهم که زیر مجموعه فریضه الهی امر به معروف  و نهی از منکر هستند عزم جدی و ملی لازم است و بایستی همگان  قلبا و عملا به آن اعتقاد و در این راستا اقدام کنند.

 

در ادامه این جلسه همچنین تعدادی از مدیران ادارات شهرستان سقز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در نوروز امسال را در استقبال از مهمانان ورودی به شهرستان ارائه کردند.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

saqqez-news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید