۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ اداره جهاد کشاورزی شهرستان سقز به معاونت سازمان ارتقا یافت

اردیبهشت ۹, ۱۳۹۳ در ۶:۳۴ بعد از ظهر توسط

معاون فرماندار سقز بیان کرد

اداره جهاد کشاورزی شهرستان سقز به معاونت سازمان ارتقا یافت

معاون برنامه ریزی ،اداری و مالی فرمانداری شهرستان سقز در گفت و گو با سقز نیوز ، گفت:  سطح اداره جهاد کشاورزی شهرستان سقز به معاونت سازمان و مدیر این اداره در شهرستان به معاون مدیر کل ارتقا یافت.

اسماعیل رستم پور با اعلام این مطلب اظهار داشت: این اقدام در راستای ارتقای ساختار فرمانداری شهرستان سقز از درجه سه به ویژه، صورت گرفت.

وی ادامه داد: به دنبال ارتقای فرمانداری سقز به  ویژه، سطح فرمانداری به معاونت استانداری ارتقا یافت و هفت اداره به معاونت اداره کل ارتقا خواهند یافت که تاکنون احکام اداری، آموزش و پرورش و امور مالیاتی شهرستان به معاونت مدیرکل ابلاغ شده است.

رستم پور  اضافه کرد: سمت فرماندار در فرمانداری ویژه ،معاون استاندار و فرماندار می باشد که چندین پست و واحد جدید به چارت تشکیلات اداری فرمانداری اضافه می شود و تاکنون معاونت فنی و عمرانی به مجموعه معاونت ها  افزوده شده است.

وی، گفت: سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه های راه و شهر سازی ،تعاون کار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت  و اداره اطلاعات  در شهرستان نیز به معاون مدیر کل ارتقاء می یابد.

اسماعیل رستم پور عنوان کرد: همچنین تاکنون سطح ادارات کمیته امداد امام خمینی(ره) و ثبت احوال از اداره به مدیریت و میراث فرهنگی از  نمایندگی به اداره تغییر یافته است.

وی در خصوص مزایای فرمانداری ویژه بیان کرد: در این جهت ، اختیاراتی در راستای تسهیل در امور شهرستان واگذار و سالیانه در اعتبارات استانی مازاد بر سهم  هر شهرستان،ردیفی تحت عنوان اعتبارات فرمانداری ویژه در شورای توسعه و  برنامه ریزی برای شهرستان  در نظر گرفته خواهد شد.

معاون برنامه ریزی ،اداری ومالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز در ادامه گفت:از جمله مزایای ارتقای فرمانداری شهرستان سقز به فرمانداری ویژه، ارائه خدمات مناسب، بستر سازی عملی برای توسعه در آمایش شهرستانی، افزایش اعتبارات ، ‌تقویت برنامه‌ریزی شهرستانی،‌ تمرکززدایی اداری،‌کاهش مراجعه مردم به مرکز استان، محرومیت زدایی و توزیع عادلانه منابع و بودجه است.

گفتنی است؛هم‌اکنون در استان‌های آذربایجان شرقی (شهرستان‌های مراغه و مرند)، آذربایجان غربی(شهرستان‌های خوی، مهاباد و میاندوآب)، ‌اصفهان (شهرستان کاشان)،خراسانرضوی(شهرستان‌های تربت حیدریه،سبزوار و نیشابور)، خوزستان(شهرستان‌های آبادان و دزفول)، ‌سمنان(شهرستان شاهرود)، سیستان و بلوچستان(شهرستان‌های ایرانشهر و زابل)، ‌فارس (شهرستان لارستان)،‌ کرمان(شهرستان‌های رفسنجان و سیرجان)، ‌لرستان(شهرستان بروجرد)، مازندران(شهرستان تنکابن)، ‌مرکزی(شهرستان ساوه)، همدان(شهرستان ملایر) و تهران(شهرستان‌های ورامین و ری) فرمانداری ویژه دایر شده و سقز اولین شهرستان استان کردستان است که فرمانداری ویژه به آن تعلق گرفته است.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید