۰

دسته‌بندی نشده

ستاد برفروبی شهرستان سقز تشکیل شد

آبان ۲۱, ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۷ قبل از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان سقز بر انتخاب پیمانکاران توانمند در امر برفروبی تاکید کرد و اظهار داشت : با توجه به اینکه از لحاظ حجم راه ، شهرستان سقز دومین شهرستان استان کردستان است بایستی تمام ادارات شهرستان آمادگی لازم جهت برفروبی داشته باشند.

صابر زارعی با اشاره به اقدامات کمیته بحران در سال گذشته اضافه کرد : با وجود کمبود امکانات درسال ۹۱ و بارش سنگین برف و مسدود شدن راههای مواصلاتی وقطعی برق و مخابرات ، با همکاری وهمیاری ادارات شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن ،افراد گرفتار در برف و کولاک نجات داده و در مساجد روستاهای مسیر و سه مسجد داخل شهر اسکان داده شدند و با این کار از بروز هرگونه حادثه ناگوار جلوگیری شد .

زارعی از بخشداران خواست تا سوخت رسانی به روستاهای صعب العبور را به اتمام رسانندو در خصوص اعلام نیازمندی ها اقدام و اطلاع رسانی لازم را نسبت به ذخیره سوخت به مردم انجام دهند.

وی ضرورت توجه به مصرف انرژی و مصرف بهینه سوخت را امری ضروری عنوان و اظهار امیدواری کرد : با صرفه جویی ومصرف بهینه سوخت می توان از قطعی گاز جلوگیری کرد .

زارعی در ادامه بیان داشت:بحث برفروبی  امری مهم است و بایستی بخشداران به صورت جدی بر کار پیمانکاران نظارت داشته باشند،مکانهایی مطلوب برای اسکان مسافران مشخص و تمهیدات لازم تدارک دیده شود و پلیس راه نیز در مسیرهایی که زنجیر چرخ لازم است در خصوص نصب علائم، نظارت و پیگیری لازم  را انجام دهد.

محمدکریمی رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان سقز نیز با بیان اینکه امکانات شهرستان محدوداست اعلام کرد  : ۶۴ دستگاه خودور برای برفروبی مسیرهای اصلی و روستایی با وجود داشتن یکهزار کیلومتر راه روستایی  برای  امر برفروبی در سال ۹۲ در نظر گرفته شده است.

رستمی معاون شهرداری سقز نیز از آمادگی شهرداری جهت برفروبی داخل شهر خبر داد و افزود : ستادی به این منظور تحت عنوان ستاد بحران در شهرداری تشکیل شده است.

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news.blogfa.com

سقز نیوز

پاسخ دهید