۰

اجتماعی

سارقان موبایل فروشی سقز دستگیر شدند

دی ۶, ۱۳۹۶ در ۱:۲۸ بعد از ظهر توسط

فرمانده انتظامی سقز

سارقان موبایل فروشی سقز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان سقز گفت، باند سارقان موبایل فروشی در این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، سرهنگ برزو تجاری اظهار داشت: این سارقان سه جوان ۲۴ ساله اهل یکی از شهرهای استان هستند که سابقه دزدی در شهرهای دهگلان، کامیاران و سقز را در پرونده خود دارند.

وی افزود: ارزش موبایل های به سرقت رفته در مغازه موبایل فروشی در شهرستان سقز بیش از ۷۰۰ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه سارقان پیشتر این مغازه را برای سرقت انتخاب کرده بودند عنوان کرد: مغازه فاقد دوربین و کرکره مناسب بوده و از نظر امنیت در سطح مناسبی قرار نداشت.

تجاری ادامه:  این سارقان توسط کارگاهان پلیس آگاهی شهرستان سقز شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: پس از وقوع این سرقت موبایل فروشی در یکی از خیابان های اصلی شهر سقز، بلافاصله اکیپی از کارآگان ورزیده و ماهر تشکیل و به ابعاد این سرقت پرداختند.

سرهنگ تجاری ادامه داد: چون این سرقت بسیار ماهرانه انجام شده بود، کارآگان به این نتیجه رسیدند که این دزدی کار فرد یا افراد حرفه ای می باشند بنا بر این از همان لحظات پس از سرقت کار تجسس برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز شد.

وی ادامه داد: پس از اقدامات بسیار پیچیده پلیسی سارقان این دزدی حرفه ای پس از یک هفته در مخفیگاهشان در یکی از شهرستان های کردستان شناسایی و دستگیر شدند.

تجاری افزود: پس از دستگیری افراد سارق، آنها خیلی زود به سرقت اعتراف کردند و اظهارداشتند که موبایل های سرقتی از شهرستان های سقز، کامیاران و دهگلان را در تهران به فروش رسانده اند.

وی ادامه داد: سارقان با استفاده از دستگاه هوا گاز که در یک ساک ورزشی جاسازی شده بود اقدام به برش قفل کرکره مغازه که از نوع بسیار ساده بوده است، نمودند.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز به مغازه داران توصیه کرد از تجهیزات ایمنی ضد سرقت برای محافظت از مغازه های خود استفاده کنند تا شاهد اینگونه سرقت ها نباشیم.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید