۰

ورزشی

دو موی‌تای‌کارسقزی طلایی بازی‌های ایندورگیمز آسیا تجلیل شدند

مهر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۵ بعد از ظهر توسط

با حضور مسوولان

دو موی‌تای‌کارسقزی طلایی بازی‌های ایندورگیمز آسیا تجلیل شدند

فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز از دو موی‌تای‌کار طلایی بازی‌های ایندورگیمز آسیا تقدیر کردند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی در مراسم تقدیر از موی‌تای‌کاران سقزی ضمن تبریک کسب مقام قهرمانی به ورزشکاران و مربی با تجربه تیم ملی، اظهار داشت: خوشبختانه در شهرستان سقز در بیشتر رشته‌‌های ورزشی قهرمانان زیادی داریم و در رشته موی‌تای، این موفقیت‌ها چندین سال است تکرار می‌شود و برای شهرستان سقز، استان کردستان و کشور جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی است.

وی با بیان اینکه شهرستان سقز همواره در زمینه ورزش خوش درخشیده است، بر حمایت از مدال‌آوران رشته‌های گوناگون ورزشی تاکید کرد.

فرزاد خاکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز هم در این مراسم موفقیت نمایندگان کردستان به ویژه ورزشکاران سقزی را در بازی‌های آسیایی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در همه رشته‌های ورزشی در شهرستان سقز شاهد قهرمانان جهانی باشیم.

در این مراسم از طرف فرمانداری و اداره ورزش و جوانان  از کیوان سلیمانی موی‌تای‌کار طلایی و کاوه سلیمانی و بهنام بابامیری شرکت کننده در بازی‌های ایندورگیمز آسیا با اهدای لوح قهرمانی و جایزه تقدیر شد.

گفتنی است، بازی‌های ایندورگیمز ۲۰۱۷ آسیا در رشته موی‌تای در کشور ترکمنستان برگزار شد.

شهرستان سقز در این رقابت‌ها صاحب سه نماینده بود که سیدکیوان سلیمانی و سیدکاوه سلیمانی به عنوان ورزشکار و بهنام بابامیری در جایگاه سرمربی تیم ملی به مسابقات اعزام شدند.

سیدکاوه سلیمانی موی‌تای‌کار عنوان‌دار سقزی با یک بُرد و یک شکست مقابل حریف صاحب نام تایلندی از گردونه مسابقات کنار رفت.

سیدکیوان سلیمانی دیگر ورزشکار سقزی در وزن ٧۵ کیلوگرم به جدال با حریفان سرسخت خود پرداخت و با غلبه بر تمامی آنها به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

سلیمانی در این مرحله با برتری کامل موی‌تای‌کار قزاقستانی را با اقتدار شکست داد و نشان طلا را بر گردن آویخت.

گفتنی است، بهنام بابامیری مربی باسابقه سقزی که تجربه حضور در رقابت‌های جهانی و میادین بین‌المللی را دارد به عنوان سرمربی، ملی‌پوشان را در مسابقات آسیایی داخل سالن هدایت و همراهی کرد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید