۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

خیر تهرانی در روستای برچم سقز مدرسه ساخت

دی ۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۵ بعد از ظهر توسط

خیر تهرانی در روستای برچم سقز مدرسه ساخت

یک باب مدرسه ابتدایی توسط  یک خانواده تهرانی در روستای برچم از توابع بخش زیویه شهرستان سقز ساخته شد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، مدیر آموزش و پرورش منطقه زیویه شهرستان سقز در مراسم افتتاح این مدرسه اعلام کرد: برای ساخت این مدرسه بیش از ۸۰۰ میلیون ریال توسط این خانواده خیر تهرانی  پرداخت شده است.

خالد علیپور با اشاره به اهمیت اقدامات خیرین مدرسه ساز و بیان اینکه مردم در تحقق شعار سال نقش تاثیرگذاری دارند، عنوان کرد: کمک‌ها و اقدامات خیرین مدرسه ساز حرکت در راستای دین اسلام است.

وی ادامه داد: تاکنون در بخش زیویه شهرستان سقز ۱۶ مدرسه توسط خیرین بومی و غیر بومی و تعدادی از نهادها احداث شده است.

علیپور اظهار داشت: زمین مدرسه روستای برچم از سوی یک خیر به نام “سید محمد عبدالله پور” از اهالی روستای برچم اهدا شد و ساخت آن را نیز یک خانواده تهرانی به نام “محسنین فر” عهده دار شدند که جای تقدیر و تشکر را از این دو خانواده خیر داریم.

 وی افزود: در منطقه زیویه بیش از ۴۶۰۰ نفر دانش آموز در ۳۴۰ کلاس درس در ۱۵۸ واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش منطقه زیویه افزود: به دلیل پراکندگی جغرافیایی  و قدمت زیاد ساختمان مدارس در منطقه زیویه، هم اکنون تعداد ۳۰ مدرسه تخریبی داریم که برای ساخت آن ها به کمک خیرین نیاز است.

علیپور مدرسه سازی را ذخیره آخرت برای انسان های خیر دانست و بر ادامه کمک خیرین با آموزش و پرورش منطقه زیویه برای ساخت مدارس تاکید کرد.

علی محمدیان معاون عمرانی فرماندار شهرستان سقز هم در آئین افتتاح این فضای آموزشی در روستای برچم، از کمک این خانواده تهرانی”محسنین فر” برای ساخت این مدرسه در این روستا که دارای یک مدرسه تخریبی بودند تقدیر کرد.

محسنین فر فرزند این خانواده خیر تهرانی هم با ابراز خرسندی از ساخت این مدرسه در روستای برچم، ایران را کشوری متعلق به همه ایرانیان دانست و گفت: تمام ایران سرای من است و با هدف کمک به تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم این مدرسه را در این روستا احداث کردیم.

در مراسم افتتاح این واحد آموزشی تعدادی از مسئولین، بخشدار بخش زیویه، شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید