۰

دسته‌بندی نشده

خانواده ها هوشیار باشند / اعتیاد در کمین جوانان آنهاست

مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ در ۷:۵۰ بعد از ظهر توسط

فرماندار شهرستان سقز بر اجرای برنامه های آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در سطح شهرستان برای اقشار مختلف تاکید کرد.


به گزارش خبر نگار  سقز نیوز ،نادر فخری درجلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ‌، تهیه منابع آموزشی متناسب با سن افراد‌،تدوین برنامه های آموزشی در سطح ادارات‌،برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی‌ جهت کارگران در کارگاههای تولیدی و صنعتی ، کارکنان دولت‌،ورزشکاران،‌دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی‌،کارآموزان در مراکز آموزشی را از جمله مواردی برشمرد که در شهرستان سقز در حال انجام و در دست اقدام است .


مهندس فخری ،‌ اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم را با اهمیت برشمرد و افزود : ارسال دستورالعمل پیشگری از رفتارهای پرخطربرای مدارس‌،اجرای ۵ مرحله طرح ارتقای امنیت اجتماعی از جمله مواردی دیگری است که در شهرستان انجام شده است.


وی ، طرح پاکسازی مکانهای مخروبه و متروکه محل تجمع معتادان را در شهر سقز در سطح استان کم نظیر دانست و از ادارات خواست تا در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه ‌،به تدوین برنامه پرداخته وتمام تلاششان را در جهت کاهش وقوع جرم بکار گیرند .


فرماندار سقز با اشاره به  اهمیت فرهنگ سازی در پیش گیری از وقوع جرم وکاهش آسیب ها ومشکلات اجتماعی، اظهار داشت:  پیشگیری از وقوع جرم  به راحتی محقق نشده و نیازمند برنامه‌ای چندین ساله به منظور انجام  کارههی بنیادین و ریشه‌ای در جهت فرهنگ سازی است تا جامعه به سمت خودآگاهی و کاهش جرایم  پیش برود  .


 سقز نیوز

پاسخ دهید