۰

دسته‌بندی نشده

خانواده ها بچه ها را با عواقب ضایعات ناشی از آیین چهارشنبه آخر سال آگاه کنند

اسفند ۲۴, ۱۳۹۲ در ۶:۳۳ قبل از ظهر توسط

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در گفتگو با سقز نیوز ، گفت: مردم سقز در باره ضایعات ناشی از آیین چهارشنه آخر سال هوشیار باشند تا شاهد حوادث ناخوشایندی در آغاز سال جدید برای خانواده ها نباشیم.

 امجد عبدالهی افزود : در آیین چهارشنبه آخر سال مانند سال های گذشته آماده ارائه خدمات به مردم هستیم .

وی اظهار داشت : اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نهاد های عمومی در خصوص عواقب استفاده از مواد منفجره بسیار موثر بوده که امیدواریم امسال شاهد کاهش حوادث و مصدومیت ها در چهارشنبه آخر سال در شهرستان باشیم.

 وی ادامه داد: بیشتر مصدومان چهارشنبه آخر سال را جوانان به ویژه نوجوانان تشکیل می دهند که در این زمینه نیازمند یک آموزش همگانی جدی تر و گسترده هستیم.

عبدالهی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن سال نو، والدین توصیه های لازم در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال را به فرزندان خود انتقال دهند تا جوانان و نوجوانان از انجام اقدامات خطرآمیز به شدت اجتناب کنند.

 وی اضافه کرد: طی بررسی های انجام شده در سال گذشته تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال  کاهش داشته ایم و علاوه بر تعداد مصدومان، شدت جراحت نیز کاهش داشته است.

وی ادامه داد: بریدگی ، پارگی و سوختگی مهم ترین و شایع ترین عوارض بی احتیاطی در چهارشنبه آخر سال هستند که باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشیم.

امجد عبدالهی بر ضرورت همراهی اعضای خانواده در تهیه مواد آتش بازی تاکید کرد و گفت: خرید وسایل آتش بازی و مواد محترقه باید از فروشگاه های معتبر و مجاز صورت بگیرد و از برپایی آتش در محل های پرخطر از قبیل ایستگاه های گاز ، شیرهای عمومی گاز ساختمان ها، پست های برق و مخابرات و اماکن سربسته خودداری شود.

عدم نگهداری مواد آتش بازی در ظروف شیشه ای و فلزی، احتراز از نگهداری مواد محترقه در منزل،عدم استفاده از ترقه های دست ساز ،دسترسی به وسایل اطفای حریق و آب و عدم پرتاب ترقه و مواد آتش زا بر روی درخت ها ، بام و بالکن منازل را از جمله موارد ضروری در جلوگیری از حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر سال عنوان و بر رعایت این موارد تاکید کرد.

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news

پاسخ دهید