۰

دسته‌بندی نشده

جابجایی روزانه ۳۵ هزار نفر مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی سقز

دی ۱۸, ۱۳۹۲ در ۶:۰۴ قبل از ظهر توسط

فرماندار شهرستان سقز از راه اندازی کارت الکترونیکی در ایستگاههای اتوبوس در سقز خبر داد.

به گزارش سقز نیوز ، نادر فخری در چهارمین  جلسه سازمان اتوبوسرانی سقز ، گفت  برای ارتقای سطح کمی و کیفی سیستم حمل و نقل عمومی در شهر سقز باید اقدامات جدی صورت بگیرد .

فرماندار شهرستان سقز با اشاره به اینکه روزانه ۳۵  هزار و ۲۵۰ نفر مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری سقز  جابجا می شود ، برارائه خدمات بیش تر به مردم برای ترغیب آنان به استفاده از این ناوگان عمومی تاکید کرد .

فخری ، با اشاره به نقش مهم و مؤثر ناوگان اتوبوسرانی در امر کاهش ترافیک اظهار داشت : ناوگان اتوبوسرانی نقش بسزایی در حمل مسافرین درون شهری و نیز کاهش بار ترافیکی دارد و در حال حاضر ۴۳ دستگاه اتوبوس در جهت ارائه خدمت به شهروندان در حال فعالیت هستند.

رئیس شورای سازمان اتوبوسرانی سقز  ادامه داد : سازمان اتوبوسرانی شهرداری سقز با ارائه خدمات بهینه به شهروندان ۳۶ درصد از حمل و نقل درون شهری را بر عهده دارد .

فخری از تلاش پرسنل و رانندگان سازمان اتوبوسرانی در ایام بارش سنگین برف در جابجایی مسافر در شهر سقز که سایر خودروهای سبک قادر به حمل مسافر نبودند تقدیر کرد .

وی گفت: به زودی کارت الکترونیکی در ایستگاههای اتوبوسرانی سقز راه اندازی خواهد شد ، تا این کارت ضمن جایگزینی برای پول نقد ، در اتلاف وقت شهروندان هم جلوگیری شود .

فرماندار ورئیس شورای سازمان اتوبوسرانی سقز هزینه تمام شده جابحایی هر نفر مسافر را ۶ هزار ریال عنوان کرد و گفت : تنها بخش کمی از این مبلغ توسط مسافر پرداخت و عمده این هزینه را دولت و شهرداری پرداخت می کنند .

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی سقز هم در این جلسه  با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی با همکاری بخش خصوصی تامین می شود گفت : ترمیم ناوگان اتوبوسرانی سقز در دستور کار این سازمان قرار دارد .

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم از فعالیت ۱۴ ساله سازمان اتوبوسرانی این شهر در جابجایی مسافر تقدیر و خواستار بالا بردن کیفیت داخل اتوبوس ها از لحاظ گرمایشی و صندلی برای رضایتمندی مردم شد .

نظام غفاری رئیس شورای اسلامی شهر سقز هم با اشاره به اینکه عمر اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی زیاد است ، بر بازدید مستمر از وضعیت اتوبوس ها برای رضایتمندی مردم تاکید کرد .

 

امیر مرادی با اشاره به اینکه ۲۴۵ ایستگاه اتوبوس در شهر سقز وجود دارد ، گفت : جمعیت تحت پوشش این اتوبوس ها  180 هزار نفر در ۱۵ مسیر درون شهری و ۳ مسیر برون شهری می باشد .

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news

پاسخ دهید