۰

اجتماعی

بیگلری/بیکاری اصلی‌ترین عامل فقر در کردستان است

مرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۱۰ قبل از ظهر توسط

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:

بیکاری اصلی‌ترین عامل فقر در کردستان است/ضرورت پرداخت تسهیلات به مددجویان مستعد اشتغال

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود شغل مناسب و بیکاری یکی از مهم‌ترین دلایل فقر و محرومیت مردم در استان کردستان است.

محسن بیگلری در جلسه بررسی مشکلات نیازمندان و مددجویان شهرستان سقز که با حضور مدیر کل کمیته امداد استان کردستان، در محل فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه افزایش تعداد نیازمندان مسئولیت کمیته امداد را سنگین‌تر کرده است، اظهار کرد: در کنار حمایت و کمک به معیشت خانواده های زیرپوشش تلاش در راستای توانمندکردن مددجویان ضروری است.

وی با بیان اینکه نبود شغل مناسب و بیکاری یکی از مهم‌ترین دلایل فقر و محرومیت مردم در این استان و مراجعه آنان به کمیته امداد است، افزود: باید زمینه‌ای فراهم شود تا مردم به کمیته امداد وابستگی پیدا نکنند.

بیگلری با اشاره به اینکه برای کاهش فقر و محرومیت در استان به انجام یک کار بزرگ و ریشه‌ای نیاز است، اظهار کرد: کاهش مددجویان و تعداد نیازمندان استان نیازمند انجام کار پژوهشی و علمی است و ضروری است راه کارهای مناسب برای این موضوع در نظر گرفته شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال یکی از فعالیت و اولویت‌های کمیته امداد است باید پرداخت تسهیلات فقط به افرادی که مستعد اشتغال هستند انجام شود و بعد از توانمندی این افراد از چرخه حمایت و وابستگی به کمیته امداد خارج شوند.

بیگلری در ادامه با اشاره به تامین مسکن محرومان توسط کمیته امداد، بیان کرد: با توجه به مشکلات مردم در زمینه مسکن این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید