۰

دسته‌بندی نشده

بیش از ۴۵ هزار تن چغندرقند از اراضی شهرستان سقز برداشت خواهد شد.

مهر ۲۹, ۱۳۹۲ در ۵:۱۴ قبل از ظهر توسط

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقزدر گفت و گو با سقز نیوز ، با بیان این مطلب اظهار داشت:امسال ۶۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سقز به کاشت چغندرقند اختصاص پیدا کرده است که پیش بینی می شود به طور میانگین از هر هکتار ۷۰ تا ۷۵ تن چغندرقند برداشت شود.


محمد پیشداد گفت : تاکنون ۳۱ هزار و ۸۰۰ تن چغندر قند برداشت و تحویل کارخانه های قند شده است.


وی افزود: در یک دوسال اخیر رغبت و استقبال کشاورزان به کاشت این محصول افزایش یافته و توانسته اند در سطح کشور به رتبه های برتر نیز دست یابند.


وی استعداد منطقه ، توانایی کشاورزان چغندر کار در بکارگیری توصیه‌های کارشناسی را از جمله مواردی برشمرد که در تمایل کشاورزان با کاشت این محصول تاثیر زیادی داشته است.


وی همچنین به تحت پوشش قرار دادن ۱۴۸ هکتار از اراضی سطح زیر کشت چغندر در سال زراعی گذشته در مقابل عوامل قهری و خسارات احتمالی در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: بیمه این محصول، انگیزه کشاورزان را برای تولید چغندر تا حد بسیار بالایی افزایش داده است .


وی اظهار امیدواری کرد : با کاهش هزینه‌های بالای تولید که برای تهیه و تامین سوخت، نهاده‌ها و همچنین حمل محصول اختصاص می یابد، بتوان کشاورزان را به افزایش سطح زیر کشت محصول چغندر قند تشویق و ترغیب کرد .


پیشداد ، بیشترین سطح زیر کشت در شهرستان سقز را با توجه به وضعیت آب ، هوا و زمین مربوط به بخش مرکزی این شهرستان در نزدیکی شهرستان بوکان اعلام کرد .


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز همچنین گفت : در چند سال اخیر هم کشاورزان شهرستان در دشت لگزی که آب آن از سد شهید کاظمی تامین می شود اقدام به کاشت چغندر و سیب زمین کرده اند که از تولید آن بسیار راضی هستند .


 
هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است


saqqez-news.blogfa.com


سقز نیوز


 

پاسخ دهید