۰

دسته‌بندی نشده

به مناست هفتم مهر، روز آتش نشانی و ایمنی مراسمی درسقز برگزار شد.

مهر ۷, ۱۳۹۲ در ۸:۴۰ بعد از ظهر توسط

به گزارش خبرنگار سقز نیوز ، در این مراسم که در مرکز سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی سقز برگزار شد، فرماندار شهرستان سقز طی سخنانی این روز را به مدیرعامل،اعضای هیئت مدیره و کارکنان این سازمان تبریک گفت واظهار داشت : مجموعه شهرداری و آتش نشانی مجموعه ای فعال و پویا در سقز است که مردم نیز از عملکرد آن رضایتمندی دارند .


نادر فخری اظهار امیدواری کرد : با آموزش مردم و فرهنگ سازی در زمینه کاهش حوادث ناشی از آْتش سوزی تلاش بیشتری صورت گیرد .


فرماندار شهرستان سقز افزود : به منظور تسریع در  کاهش حوادث ناشی از آتش سوزی در روستای سرا و بخش سرشیو نیز ایستگاه آتش نشانی استقرار خواهد یافت و برای راه اندازی آن ها ،اعتبار در نظر گرفته شده است .


وی نیروهای آتش نشانی را به عنوان فرشتگان نجات انسان ها در هنگام بروز هرگونه حادثه و اتفاق توصیف نمود و از خدمات آنان تقدیر نمود .


در این مراسم مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سقز هم با تبریک این روز،گفت : آمارها و بررسی ها نشان داده است که به دلیل انجام کارهای فرهنگی در زمینه حوادث ناشی  از آتش سوزی وهمکاری مردم با مجموعه ، با کاهش حوادث ناشی از آتش سوزی در سقز روبرو هستیم که این نشان دهنده سطح بالای فرهنگ مردم ،اقدامات و تلاش مجدانه و مناسب مجموعه آتش نشانی شهرستان سقز است.


وی با ارائه گزارشی از آمار اطفای حریق افزود : در ۶ ماه اول سال جاری ۳۲۰ مورد آتش سوزی در شهرستان روی داده است که نیروهای این سازمان با به موع حاضر شدن در سر صحنه یه حادثه دیدگان ارائه خدمت کرده اند .


امجد عبداللهی در این مراسم، خواستارهمکاری وتعامل بیشتر نظام مهندسی،ایجاد ایستگاه سوم آتش نشانی در سقز ،بهسازی ناوگان حمل ونقل و مجهز نمودن ایستگاهها به خودروهای سریع السیرشد .


وی آموزش نیروها ، جوان گرایی و آموزش شهروندان و فرهنگ سازی را از اولویت های اساسی این سازمان برشمرد .


در این مراسم حسین نصیری سرپرست شهرداری سقز نیز ایجاد ایستگاه جدید آتش نشانی را از اولویت ها برشمرد و افزود :برای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه نیاز است که شهر سقز به دلیل اینکه در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد  ، دارای دو ایستگاه آتش نشانی است که برای ارائه خدمات مطلوب تر و سریع تر به مردم به ایستگاه سوم بسیار نیاز است .


در این مراسم،از هیئت مدیره،مدیرعامل وجمعی از کارکنان آتش نشانی سقز و بازنشستگان با اهدای لوح وهدیه تقدیر شد.


گفتنی است تعدادی از شهروندان نیز با اهدای دسته گل وشیرینی از خدمات مجموعه آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان سقز تقدیر کردند .

saqqez-news.blogfa.com


سقز نیوز

پاسخ دهید